Franki, spory i wybory – taki był 2015

, , , , , , , , , ,

2015 rok obfitował w wiele wydarzeń. Wzrost kursu franka, wybory prezydenckie i parlamentarne czy rekordowa obniżka stóp procentowych to tylko pierwsze z brzegu przykłady. O czym pisaliśmy na stronach Lepszej Oferty w mijającym roku?

Na początku roku pisaliśmy o drogich frankach – kurs wynosił wtedy ponad 4 złote. Wielu osobom posiadajacym kredyt w CHF zwrosła kwota do spłaty, a wartość kredytu znacznie przekraczała wartość mieszkania. Informowaliśmy również o zaległościach Polaków, ktgóre w 2014 roku były o 1,1mld większe niż rok wcześniej. Osoba posiadająca największe zadłużenie może „pochwalić się” zaległością wartą prawie 118 milionów złotych.

W drugim kwartale 2015 roku Rada Polityki Pieniężnej ostro ścięła stopy procentowe, przez co kredyty były najtańsze od wielu lat. Na lepszaoferta.pl można było przeczytać o końcu Bankowego Tytułu Egekucyjnego oraz bankructwie Grecji. Sugerowaliśmy, że płaca minimalna może być większa w 2016 roku (a prognozy się sprawdziły). Generalnie w okresie przedwyborczym można było przeczytać o niższych podatkach, większych wpływach i lepszym życiu.

Na stronach Lepszej Oferty pisaliśmy też m.in. o śmierci najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka, zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy czy złotym pociągu. Polski nie ominęła susza, przez którą rolnicy sporo stracili. Wydarzeń było tak wiele, że ciężko streścić je w jednym artykule. Całe archiwum wpisów z tego roku znajduje się tutaj.