Kredyt na remont – jaki wybrać?

, , ,

Planujesz wakacyjny remont? Malowanie, nowe meble, płytki do kuchni, czy odnowiona łazienka? To może pochłonąć kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jaki kredyt warto wziąć na remont, by nie spłacać go do kolejnego remontu?

Kredyt na remont w dwóch przypadkach

Remont mieszkania lub domu można sfinansować przynajmniej na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest kredyt gotówkowy bez wielu formalności i dodatkowych zabezpieczeń. Na chwilę obecną takie kredyty mogą mieć wartość nawet 200 000 zł, co powinno zaspokoić remontowe aspiracje nawet tych bardziej wymagających. Innym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna, czyli taka, której zabezpieczeniem jest dom lub mieszkanie. Taka pożyczka może mieć, co prawda, mniejszą ratę niż kredyt gotówkowy, ale udzielenie pożyczki hipotecznej wymaga wielu dodatkowych formalności.

Sam wiesz najlepiej, co chcesz zmienić w swoim domu. Spróbuj wstępnie określić, jakiego rzędu wydatki będziesz mógł sfinansować samodzielnie, a co kupisz za udzielony kredyt. Być może wysokość kredytu uda się w ten sposób oszacować tak, by nie stanowił zbyt dużego obciążenia.

Tani kredyt na mały remont

W przypadku, gdy planujemy niewielki remont, który pochłonie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy jest „najszybszym kredytem”, bo decyzję o jego uzyskaniu dostajemy często w ciągu kilku godzin. Banki zazwyczaj wymagają minimum formalności, bo wystarczy często dowód i potwierdzenie wysokości dochodu – wynagrodzenia czy emerytury.

Obecne promocje kredytów gotówkowych dają nam możliwość zaciągnięcia tańszego kredytu, jeśli spełnimy dodatkowe warunki. Nie są to wymagania nad wyraz trudne do zrealizowania, dlatego warto więc skorzystać z takiej okazji. Zakładając konto w banku, w którym interesuje nas kredyt, często możemy otrzymać w podziękowaniu najniższe oprocentowanie, a zapraszając do kredytu bliską osobę, także możemy skorzystać z promocji oprocentowania i uzyskamy wówczas wyższą kwotę kredytu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego kredytu?

  • Na promocje dla nowych/stałych klientów
  • Na wysokość oprocentowania (także promocyjnego)
  • Na szybkość decyzji kredytowej
  • Na możliwość skorzystania z wakacji kredytowych

Kredyt do 200 000 zł – prosto i szybko >>

Duży remont to większy kredyt

Remont domu czy mieszkania, który wymaga inwestycji znacznej sumy pieniędzy można też sfinansować pożyczką hipoteczną. Bank ustanawia zabezpieczenie takiej pożyczki na naszej nieruchomości, dzięki czemu kredyt ten może mieć wyższą kwotę, niż tradycyjny kredyt gotówkowy. O jej wysokości decyduje wysokość pożyczonej kwoty oraz wartość nieruchomości będącej zabezpieczeniem.

Pożyczka hipoteczna jest jednak bardziej skomplikowana. W jej przypadku nie musimy co prawda przygotowywać kosztorysu, ani rozliczać się z wykonanych prac, jak to jest przy kredycie hipotecznym, ale, ponieważ jej zabezpieczeniem również jest hipoteka, bank będzie wymagał sporządzenia wyceny nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna, w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, udzielana jest na dowolny cel, więc i remont bezpiecznie z tych środków sfinansujemy. W Przypadku pożyczki zabezpieczonej hipoteką kuszący jest dłuższy okres spłaty – taki kredyt możemy spłacać nawet przez 25-30 lat.

Który kredyt spłacisz wygodnie? Taki z kredytowymi wakacjami! >>