Na majówkę przygotuj gotówkę!

Maj nie oszczędza w długich weekendach. Po tym witającym miesiąc czeka nas także i długi weekend z początkiem czerwca.

Ilość wolnych od pracy dni skłania nie tylko do wjazdów – te najchętniej wybieramy po Polsce, ale także i do wzmożonego wydawania pieniędzy – maj to także miesiąc komunii i rodzinnych uroczystości. No właśnie – skąd na to wszystko wziąć? I najważniejsze: czy dostęp do naszych pieniędzy nie będzie ograniczony w związku z tak licznymi dniami wolnymi od pracy?

Gdzie najszybciej pożyczyć pieniądze?

Szybka pożyczka

Wiadomo – jak ktoś ma oszczędności, martwić się może jedynie prognozami pogody, które nie są zachęcające. Zaoszczędzoną gotówkę przeznaczyć można, choćby i na wycieczkę do ciepłych krajów. Ci natomiast, którym wolnych środków braknie, nie są pozostawieni samym sobie. Pożyczki są dla ludzi i warto z nich korzystać – oczywiście – z głową. Szybka pożyczka ma kilka podstawowych zalet:

  • Nikt nie zapyta na jaki cel potrzebujemy środków – możemy więc w długi zarówno wyjechać za granicę, jak i zrobić mały remont, czy kupić używane auto.
  • Pieniądze otrzymamy przelewem na konto w kilka minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji. Nawet wysyłając wniosek na “ostatnią chwilę” wciąż mamy duże szanse na pożyczkę na koncie tego samego dnia.
  • Nie musimy martwić się spłatą za miesiąc – nowoczesne pożyczki spłaca się w wygodnych ratach, albo w jednej, ale za to po paru miesiącach. Sprawdź w rankingu, która jest najtańsza i wypełnij wniosek online – jeszcze zdążysz.

 

Kredyt w koncie

Szybka pożyczka, choć łatwo dostępna, może być droższa, niż limit kredytowy, czy debet w rachunku, z którego na co dzień korzystamy. Taka “pożyczka w koncie” może się dla nas okazać najtańszym rozwiązaniem. O dodatkowe środki na koncie wnioskować możemy przez internet – logując się do bankowości internetowej naszego banku. Możemy też skontaktować się z naszym bankiem i poprosić o indywidualne wyliczenie. Cała procedura nie potrwa długo – nasz bank zna nas jak nikt inny – a i zaświadczeń wymagać nie będzie, bowiem historia naszego konta poświadcza wysokość dochodów i otrzymywanych świadczeń. Taki kredyt w koncie nie jest darmowy, ale może okazać się, że prowizje i opłaty dodatkowe związane z pożyczką w rachunku będą niższe, niż w firmie pożyczkowej.

 

W długi weekend na przelew nie licz!

Długi weekend majowy to przerwa w pracy nie tylko firm czy sklepów, ale również i banków. Co to oznacza? Ano to, że tradycyjne przelewy zlecone ostatniego dnia kwietnia, zaksięgowane mogą być na naszym rachunku drugiego maja, ale nie muszą. Jeśli bank potraktuje dzień między 1 a 3 maja jak sobotę (a tak zdarzało się w latach poprzednich) środki wpłyną na nasze konta dopiero pod koniec pierwszego tygodnia maja. To samo tyczy się święta Bożego Ciała, które wypadając we czwartek, sprawia, że tydzień roboczy banków trwa jedynie 4 dni.  Aby mieć pewność, że dostęp do środków nie będzie ograniczony, sprawdźmy komunikaty naszego banku na jego stronie internetowej. To informacje ważne chociażby dla spłacających kredyty – bank za brak spłaty naliczyłby wówczas karne odsetki. Warto zadbać o nasze interesy zanim przyjdzie maj i jego długie weekendy. Jeśli wybieramy się w podróż w te dni, najlepiej przygotować sobie gotówkę odpowiednio wcześniej, by w trakcie wyjazdu nie okazało się, że pozostaniemy bez środków.