Pożyczanie z głową, czyli jak nie wpaść w spiralę zadłużenia

, , , , ,

Pożyczki i kredyty bardzo pomagają nam w spełnianiu marzeń, radzeniu sobie z przejściowymi problemami finansowymi, a także w codziennym życiu, gdy spada na nas niespodziewany wydatek. Do tego tematu trzeba jednak podchodzić z głową, aby nie popaść w spiralę zadłużenia, z której ciężko jest się później wydostać.

Internetowe pożyczki to szybki sposób na zdobycie potrzebnej nam kwoty. Wybór oferty pożyczkowej, wypełnienie wniosku i uzyskanie odpowiedzi od firmy pożyczkowej zajmuje zaledwie kilka minut. Niektóre firmy pożyczkowe, w tym Wandoo nie wymagają od nas dostarczenia dokumentów. Wystarcz jedynie wykonanie przelewu z indywidualnego rachunku bankowego, czyli tak zwana opłata rejestracyjna, która w przypadku Wandoo.pl wynosi zaledwie 1 grosz. Opłat ta służy potwierdzeniu danych wnioskodawcy, dlatego też musi być wykonana z konta osoby, która wnioskuje o pożyczkę. Uzyskanie szybkiej pożyczki przez internet jest więc niezwykle proste, a chęć nabywania wielu produktów jest w nas bardzo silna, dlatego też zachowajmy zdrowy rozsądek. Pamiętajmy też o dostosowaniu kwoty pożyczki do naszych możliwości finansowych. Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać o jej dokładnym przemyśleniu i dostosowaniu kwoty pożyczki do swoich możliwości finansowych. Oczywiście skorzystanie z oferty darmowej pożyczki online jest chwilowym rozwiązaniem problemu ale jedynie na pewien czas, np. 30 dni. Właśnie tyle dni oferuje Wandoo.pl na spłatę bez kosztów pożyczki online.

Czym jest spirala zadłużenia

Zjawisko spirali zadłużeń to sytuacja w której bierzemy kolejną pożyczkę nie spłaciwszy poprzedniej. Niekiedy chcemy wziąć kolejną pożyczkę, aby spłacić swojej poprzednie zobowiązanie, innym razem bierzemy kolejną pożyczkę na nowy gadżet, czy weekendowy wyjazd, choć wciąż nie spłaciliśmy swoich poprzednich zobowiązań. W momencie, gdy przychodzi czas na spłatę wszystkich zobowiązań okazuje się, że kwota do spłaty przekracza nasze możliwości i znów decydujemy się na wzięcie kolejnej pożyczki, aby je wszystkie uregulować. Takie działania może doprowadzić nas do bankructwa. Bardzo ważne jest więc rozsądne podejście do kwestii finansowych, oszacowanie swojej zdolności kredytowej oraz nie przekraczanie jej. Pamiętajmy, że niespłacanie pożyczek sprawi, że w przyszłości możemy mieć problemy z uzyskaniem kolejnych.