Zysk spod choinki. Co zrobić z pieniędzmi po świętach?

, , , ,

Pod choinką znaleźć można różne prezenty. Jak wynika z badań, najczęściej otrzymujemy książki, kosmetyki oraz biżuterię. Zdarza się też, że bliscy obdarowują nas bonami zakupowymi do sklepów lub po prostu gotówką. Co można zrobić z pieniędzmi? Zainwestować!

Na nadmiar gotówki raczej nikt nie narzeka, ale przy okazji większego zastrzyku związanego ze świętami warto zastanowić się nad zyskiem. Tradycyjne lokaty bankowe nie są już tak opłacalne jak kilka lat temu. Dziś banki „kuszą” oprocentowaniem na poziomie 3-5% i to na krótki okres czasu. Podobnie jest z kontami oszczędnościowymi – można uzyskać oszczędności głównie wtedy, kiedy do banku przelewamy także wynagrodzenie i na przykład korzystamy z kredytu.

Nadwyżkę warto zainwestować więc na dłuższy okres czasu. Nawet w perspektywie trzymiesięcznej suma oszczędności łagodnie mówiąc nie będzie powalała na kolana. Nie każdy jednak potrafi grać na giełdzie czy rynku walutowym lub chce korzystać z obligacji skarbu państwa. Jednym z ciekawszych pomysłów może więc być inwestycja w nieruchomości.

_mailing-362x151

Nie oznacza to oczywiście od razu kupna mieszkania lub kamienicy. Na rynku istnieje wiele spółek, które zajmują się budową czy rewitalizacją. Jedną z nich jest Horcus Investment Group. Każdy może więc przyczynić się do tworzenia apartamentowca czy odrestaurowania zabytkowej kamienicy. Wkład nie jest duży – wystarczy już 1000 złotych. Warto uzbroić się w cierpliwość – inwestycja planowana jest na okres minimum 2 lat. Ważne jest, że spółka zapewnia 10% zysku z oszczędności, a na odsetki nie trzeba czekać latami – wypłacane są bowiem kwartalnie. Podczas inwestowania powstaje też kwestia pewności – Horcus zrewitalizował i wybudował już kilka nieruchomości, więc nie jest nowicjuszem.

Łatwo policzyć, że inwestycja w nieruchomości może przynieść kilkanaście procent więcej niż tradycyjna lokata. Także tu, podobnie jak w bankach, klienci otrzymają fachową pomoc doradców. Nie trzeba więc kupować kota w worku, ale można zainwestować świąteczne dodatkowe środki w fajny produkt, który przyniesie realny zysk.

Życzymy dużo gotówki pod choinką i w całym roku 2016!