3 aplikacje, które pomogą Ci oszczędzić

, , , ,

Czasy, gdy trzymaliśmy pieniądze w skarpecie czy nosiliśmy wypłatę w portfelu, już minęły. Nie znaczy to, oczywiście, że nie regulujemy transakcji przy użyciu gotówki, jednak odwrót ku bezgotówkowemu obrotowi i zakupy w Internecie pchnęły polskiego konsumenta w nieznane mu dotąd rejony, tak zwanych, wirtualnych finansów.

Mamy internetowe konta, przelewy na telefon, innowacyjne metody płatności. W końcu i wspomnianą skarpetę zamieniliśmy na zarabiające konto, a budżet może robić za nas aplikacja. Tym, którzy z telefonem się nie rozstają i pragną ułatwić sobie i życie i zarządzanie swoim budżetem, przyda się na pewno kilka aplikacji. Oto trzy, które szczególnie polecamy.

#1 Coś dla ludzi wiecznie bez gotówki

Skycash zawsze pod ręką!

Kto nie zna tej ułatwiającej codzienne płatności aplikacji, ten wiele traci. Skycash jest prostą w obsłudze aplikacją, z pomocą której możemy płacić za wiele usług, gdy nie mamy gotówki. Zamiast szukać drobnych na bilet komunikacji miejskiej, zainstaluj tę aplikację. Opłacisz za jej pośrednictwem nie tylko bilety komunikacji miejskiej we wszystkich większych miastach w Polsce, ale także bilety na pociąg, a nawet do kina. Często brakuje Ci monet do parkomatu? Ze Skycash możesz o tym problemie zapomnieć.

Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze i intuicyjna. By zacząć z niej korzystać, wystarczy się zarejestrować, by system sam ustanowił dla nas konto, przypominające to, które mamy w banku. Dostajemy do niego numer, tak jak w koncie bankowym. Konto Skycash musi zostać doładowane – można to zrobić w dowolny sposób – za pośrednictwem DotPay, szybkich i tradycyjnych przelewów, czy za pośrednictwem podpiętej karty kredytowej. Zamiast wyłuskiwać drobne na papierowy bilet zainstaluj aplikacje – przy kontrolerze wystarczy, że pokażesz ekran telefonu, na którym wyświetla się kod QR oraz dane dotyczące ważności biletu. 

#2 Na co wydajesz krocie?

Money Zoom pomoże ogarnąć wydatki

MoneyZoom to weteran aplikacji do kontrolowania wydatków. Pomaga zrozumieć, jak dysponujemy naszymi pieniędzmi. Po dokonaniu zakupu wpisujemy wydaną kwotę i klasyfikujemy ją do danej kategorii wydatkowej. A tych jest pod dostatkiem: od wydatków na dom czy samochód, przez wszelkiego rodzaju rachunki, kredyty czy ubezpieczenia, po wydatki na kulturę i rozrywkę. Nie wspominając już o podstawowych zakupach: żywność, odzież czy wyjścia do restauracji. Wpisanie wydatków to jedyny „wysiłek”. Aplikacja zrobi za nas resztę – przygotuje statystyki i kolorowe wykresy. Jak na dłoni poda nam dane, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Dzięki temu dowiesz się od czego zacząć zmniejszanie wydatków.

Analiza to jednak nie wszystko. MoneyZoom pozwala nam trzymać się postanowień o oszczędzaniu – wystarczy ustalić ogólny limit wydatków w danym miesiącu, którego nie chcielibyśmy przekroczyć. Na koniec miesiąca możemy sprawdzić, czy mieścimy się w tym limicie, czy musimy jeszcze, co jest bardziej prawdopodobne, nad tym popracować ?

#3 Zakupy bez gotówki i bez karty

Jeden blik i kupione!

Blik jest zdobywającym kolejnych zwolenników systemem płatności mobilnych, z którego mogą korzystać klienci kilku banków w Polsce. Działa niezależnie od rodzaju posiadanej karty płatniczej i opiera się na aplikacji bankowości internetowej dostarczanej przez bank. Jego funkcjonalność opiera się na finalizowaniu transakcji (czytaj: płaceniu) bez użycia karty płatniczej. Z blikiem możemy nie tylko płacić za zakupy, ale też wypłacać pieniądze z bankomatu. Wystarczą do tego specjalne kody, które wygeneruje nam aplikacja. Taki kod należy podać sprzedawcy lub wpisać na klawiaturze bankomatu zamiast kodu (w dedykowanych bankomatach należy wcześniej wybrać opcję „zapłać z blik” ). Pieniądze lub zakupy trafiają do naszych rąk, a saldo na koncie bankowym pomniejsza się o określoną kwotę. Zwolennicy chwalą blik za prostotę, ale i przeciwnicy mają swoje zdanie. Mianowicie, korzystając z blik-a i tak musimy się zalogować do systemu bankowości internetowej, a często ci, którzy obawiają się o bezpieczeństwo własnych środków, wolą tego unikać.