3 sposoby na pieniądze dla firmy

Na start, na rozwój, na sprzęt…

Niezależnie od tego, czy masz już własną firmę, czy planujesz dopiero rozpoczęcie działalności na własny rachunek, banki są przygotowane na finansowanie rozwoju twojej firmy. Wspólnie z analitykami wybraliśmy dla Ciebie kredyty, które najbardziej wyróżniają się na tle konkurencji warunkami finansowania.

Będą kary dla firm unikających płatności przelewami?

Projekt przygotowany przez resort finansów zakłada kary dla firm, które swoje płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym.  Efektem zmian powinno być, między innymi, ograniczenie fikcyjnych transakcji.

Przedsiębiorcy mile widziani. ZUS zaprasza do swoich oddziałów.

Prowadzenie firmy od podstaw, wypełnianie i korygowanie dokumentów czy rozliczanie konta – to przykłady seminariów organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 23 listopada we wszystkich oddziałach rozpoczyna się Tydzień Przedsiębiorcy.

Kredyt obrotowy – sposób na sukces i finansowanie działalności

Kontrahent nie płaci a dostawcy upominają się o należność, opóźnienie w realizacji zyskownego zlecenia a tu nadchodzi czas wypłaty wynagrodzenia dla pracowników, na firmowym koncie niewielka suma, a tymczasem pojawia się możliwość inwestycji, która da firmie przewagę konkurencyjną na rynku – nieoczekiwanych sytuacji, gdy w firmowej kasie zabraknie pieniędzy na sfinansowanie bieżących potrzeb, może być bardzo wiele. Co robić?

Amortyzacja a zmniejszenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa

Przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają ze wszystkich możliwości, które zmniejszają wysokość podatków. Skutecznie można je obniżyć dzięki amortyzacji, jednak takie rozwiązanie ma również swoje minusy, które odczuwalne są w szczególności przy chęci zaciągnięcia kredytu.

Kredyt inwestycyjny czyli pomnażanie majątku trwałego

Kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na realizację przedsięwzięć, których celem jest pomnożenie majątku trwałego firmy. Tyle definicja, ale co to oznacza w praktyce?