Zobacz koszt pożyczki
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla produktu „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 9,81%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.063,68 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 463,68 zł (w tym: prowizja 347,76 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 115,92 zł), 24 miesięczne raty: 23 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 210,99 zł., ostatnia 24 miesięczna rata w wysokości 210,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Będą kary dla firm unikających płatności przelewami?

Projekt przygotowany przez resort finansów zakłada kary dla firm, które swoje płatności powyżej 15 tys. zł będą dokonywać gotówką, a nie przelewem bankowym.  Efektem zmian powinno być, między innymi, ograniczenie fikcyjnych transakcji.

Jak sądzimy, jest to kolejna zmiana w trosce o rozwój małych firm i przedsiębiorczości. Ok, a teraz już bez ironizowania – o co chodzi? O opublikowany na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT, oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

W uzasadnieniu do propozycji Ministerstwa finansów czytamy, że ustawa o swobodzie działalności gospodarczej nakazuje dokonywanie płatności (powyżej 15 tys. euro)  za pośrednictwem rachunku bankowego. Fiskus proponuje, by limit płatności gotówkowych w ramach transakcji w obecnej wysokości -15 tys. euro- został zastąpiony kwotą 15 tys. zł (bez względu na liczbę płatności w ramach tej transakcji).

„W ustawach o podatku dochodowym wprowadzone zostałyby zmiany polegające na konieczności zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów, a także braku prawa do zaliczenia do takich kosztów kwoty płatności w przypadku, gdy podatnik dokonałby takiej płatności z naruszeniem postanowień ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, a więc z pominięciem rachunku bankowego” – wyjaśniono w uzasadnieniu.

Ministerstwo finansów liczy, że zmiana pozytywnie wpłynie na zwiększenie transparentności dokonywanych transakcji, wzrost uczciwej konkurencji między przedsiębiorcami, zmniejszanie szarej strefy i w efekcie przyczyni się do zwiększenia dochodów budżetu państwa.

Zmiana miałaby wejść w życie 1 stycznia 2017 r.