Pożyczki biznesowe. Dla kogo i na jakich warunkach?

Polskie firmy wspomagają się dodatkowymi środkami. To fakt. Niezależnie od tego, czy jest to finansowanie początkującej działalności, czy środki potrzebne na rozwój firmy, w historii każdego przedsiębiorcy przychodzi czas, kiedy wspomnianych środków zwyczajnie potrzebuje. Po jaki kredyt (i gdzie) udać się w takiej sytuacji?

Pożyczka na start firmy

Prawdą jest, że każdy kto rozpoczyna działalność gospodarczą, już od samego początku musi liczyć się z wydatkami. I to niemałymi. Nie powinno to jednak działać odstraszająco, bowiem start własnej firmy to inwestycja, a my będziemy pracować nad tym, by z nawiązką nam się zwróciła. Bez zainwestowania środków nie sposób prowadzić własnego biznesu. Warto na początku pomyśleć o pożyczce, która niewątpliwie ten niełatwy start ułatwi. Nie mówimy o wielkich kwotach – rozsądnie dopasujmy jej wysokość do naszych możliwości finansowych. Tylko w ten sposób przedsiębiorca jest w stanie stopniowo zwracać pożyczoną kwotę, w miarę pojawiania się pierwszych zysków. A gdy interes “rozkręci się” na dobre, o pożyczce można będzie zapomnieć.

Zanim pożyczysz na start firmy, pamiętaj:

  • Przelicz dobrze kwotę, której potrzebujesz. Nie pożyczaj “na zapas”.
  • Zanim podpiszesz umowę, przeczytaj dokładnie jej zapisy i poznaj warunki pożyczki.
  • Rozsądne rozplanuj spłatę pożyczki.
  • Pożycz u wiarygodnego pożyczkodawcy.

Kredyt dla firm

Właściciele firm, i tych mniejszych i tych większych, nawet gdy posiadają stabilną sytuację, mogą potrzebować finansowego wsparcia. Aby uzyskać korzystnie oprocentowany kredyt firmowy, doświadczony przedsiębiorca powinien spełniać kilka podstawowych warunków. Pierwszym z nich jest dochodowość jego przedsiębiorstwa. Udokumentowanie zysków naszej firmy przynajmniej z ostatnich kilku miesięcy (niektóre banki wymagają pełnej dokumentacji z kilku lat) jest niezbędne, by bank w ogóle pochylił się nad wnioskiem o kredyt. Równie ważny jest również staż w prowadzeniu firmy oraz brak zaległości podatkowych względem urzędu skarbowego i ZUS.

A co w przypadku, jeśli firma nie spełnia któregoś z tych wymogów? Czy to oznacza brak możliwości uzyskania kredytu? Na całe szczęście nie. Na rynku istnieją również alternatywne do bankowych, formy finansowania. Jednymi z takich są pożyczki bez BIK dla przedsiębiorców. Ich uzyskanie jest znacznie szybsze i łatwiejsze, z uwagi na ograniczenie formalności, związanych z badaniem zdolności kredytowej. Na jakie cele można wykorzystać firmowe pożyczki bez BIK i te bankowe? Przede wszystkim na sfinansowanie inwestycji.

Pożyczki biznesowe dla firm bez formalności są dla przedsiębiorców, którzy:
Nie posiadają wymaganego w banku stażu w prowadzeniu firmy
Nie mogą udokumentować rentowności firmy w ostatnim okresie
Mają zaległości podatkowe w US i ZUS

pożyczka dla firm

Pożyczka biznesowa bez formalności

Gdy twojej firmie brakuje pieniędzy, a bank odmówił Ci finansowania, najlepszym rozwiązaniem okazać się może szybka pożyczka dla firm. Obecnie oferta takich pożyczek jest nie tylko rozbudowana, ale też i dopasowana do potrzeb współczesnego polskiego przedsiębiorcy: wyższe kwoty, brak formalności, plan spłaty w ratach. Pożyczki w przeciwieństwie do kredytów udzielane są na dowolny cel – możemy zrealizować z nimi dowolny wydatek bez potrzeby przedstawiania dokumentów czy kosztorysów inwestycji.

Wysokość pożyczki dla firm bez formalności jest zależna przede wszystkim od możliwości kredytowych przedsiębiorcy. Jest ona ustalana indywidualnie. W przypadku takiego finansowania mamy do wyboru kwoty od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych pożyczki ratalnej.

Pożyczka dla firm przez internet

O pożyczkę dla firm możesz starać się także przez internet. Tak jak w przypadku innych szybkich pożyczek, na stronach internetowych znajdziesz planery spłat, wizualizacje kosztów przy różnych wysokościach pożyczek. To najprostszy sposób, aby bezpiecznie wziąć pożyczkę.