Jak zamknąć konto w banku?

Twój bank znowu poinformował Cię o planowanych zmianach w regulaminie, kolejny raz podnosi prowizje i opłaty? Od zamknięcia rachunku, z którego nie jesteś już zadowolony, dzieli Cię kilka kroków.

Bankomat „zjadł” pieniądze? Reaguj!

Koniec roku to czas wzmożonych wydatków i zakupów. W grudniu wydajemy więcej pieniędzy, to jasne. Niestety, w tym czasie także więcej ich „tracimy” w wyniku błędów systemów transakcyjnych. Scenariusze mogą być różne. Przy próbie wypłaty z bankomatu, ten się wyłącza i nie wydaje gotówki? To się zdarza.  Transakcja taka może zostać zaksięgowana, mimo, że pieniędzy nie wydano. Co wtedy robić?

Przelew na telefon i przez Facebooka. Czy to bezpieczne?

Przelewy na numer telefonu, adres e-mail i przez Facebooka to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Z ich wykorzystaniem możemy zrealizować przelew bez wpisywania numeru rachunku bankowego. Czy warto z nich skorzystać i czy faktycznie jest to bezpieczne?

Oświadczenie FATCA – czy mamy się czego bać?

Większość z nas otrzymała już informację o tym, że do 1 grudnia należy złożyć oświadczenie FATCA, czego niewykonanie grozi zablokowaniem rachunku bankowego.

500+ a komornik. Czy może zająć świadczenie?

Świadczenie 500+, które budzi kontrowersje, jak żadne inne rządowe wsparcie, przysługuje wszystkim rodzinom, w których wychowują się dzieci. Dziś odpowiemy na padające często pytanie: czy komornik może zabrać 500+?

Alior Bank przejął część Banku BPH. Co z klientami?

W miniony weekend część klientów Banku BPH miało problemy z zalogowaniem się do bankowości w związku z przejęciem banku przez Alior Bank.