Te konta bankowe zakładacie najczęściej!

, ,

Polacy nie lubią przechodzić z jednego banku do drugiego – boją się, że bez odwrotu zmieniają coś im znanego, na rzecz czegoś niesprawdzonego produktu z chwytliwym hasłem, które nie będzie miało przełożenia na faktyczne warunki. Częściej wolimy przepłacać za poczucie względnego bezpieczeństwa, niż ryzykować. Powinniśmy sobie jednak sobie uświadomić, że oferty banków ciągle się zmieniają – i to na lepsze! W wyborze konta osobistego należy kierować się bardziej względami praktycznymi, niż jedynie sympatiami wobec jakiegoś banku. Każdy bank bowiem stara zainteresować i zdobyć klienta, dzięki kuszącej ofercie.

Wybierz rachunek w banku dopasowany do Twoich potrzeb

Całkowicie darmowych kont osobistych mamy obecnie na rynku dosłownie parę. Wiele banków zdecydowało się wprowadzić opłaty jedynie za użytkowanie karty, czy wypłatę gotówki z bankomatu, ale w większości wypadków tej opłaty można uniknąć, spełniając proste warunki. Najnowsze oferty banków to konta, w których klient może dużo zyskać, przy jednocześnie niewielkich opłatach za prowadzenie konta i jego użytkowanie. Coraz częściej również po spełnieniu kilku warunków jest w stanie w ogóle nie płacić za swoje konto.

Poniżej przedstawiamy te rachunki, które w ostatnim czasie cieszą się największą popularnością wśród naszych czytelników. Zgadzacie się z ich wyborem?

Konto #1

Idea Bank Konto IDEALNE

Konto IDEALNE Idea Banku jest rachunkiem dla tych, którzy szukają oferty podobnej do tej skierowanej dla przedsiębiorców – czyli bez opłat za prowadzenie konta i standardowe przelewy internetowe.

Z Kontem IDEALNYM nie płacisz za otwarcie i prowadzenie rachunku oraz krajowe przelewy internetowe, które możesz zlecić w innowacyjnej i wygodnej bankowości elektronicznej Idea Cloud. Każdego miesiąca za 0 zł możesz zlecać dwa przelewy natychmiastowe (Express Elixir) i dwa przelewy europejskie (SEPA/ EuroElixir).

Bank nie pobiera też żadnych opłat za wydanie debetowej karty płatniczej do konta ani miesięcznej opłaty za jej obsługę. Karta przyda się także do darmowego wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz korzystania z ponad dwóch tysięcy darmowych wpłatomatów sieci Euronet.

Przejdź do wniosku»

Konto #2

Konto Direct z Moim ING

Konto Direct to jedno z chętniej otwieranych rachunków w ciągu ostatnich miesięcy. Mocno reklamowane w mediach, cieszy sie popularnością głównie dzięki ofertom specjalnym – licznym premiom i nagrodom.

Konto Direct to w skrócie:

 • 0zł za prowadzenie konta za wyjątkiem wpłaty/wypłaty gotówki i przelewu w oddziale banku
 • 0zł za krajowe przelewy przez internet w PLN za wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET
 • 0zł za kartę do konta, jesli aktywnie z niej korzystasz (tzn. wydasz kartą min. 300 zł/miesięcznie)
 • 0zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju

Uwaga! Otwierając konto Direct do 31 sierpnia otrzymasz 100 zł premii!

Aby otrzymać 100 zł:

do 31 sierpnia br. otwórz konto osobiste przez wniosek, który znajdziesz klikając TUTAJ
do końca 2016r. zrób zakupy na łączną kwotę 1000 zł i zapłać za nie kartą debetową wydaną do Twojego konta
Bank do 31.01.2017 r wpłaci 100 zł na Twoje Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Otwórz konto przez internet i odbierz 100 zł»

Konto #3

Idea Bank Konto FIRMA TO JA

Okrzyknięte najlepszym kontem dla przedsiębiorców FIRMA TO JA zostawia daleko w tyle konkurencję w zakresie obsługi rachunków małych jak i tych większych przedsiębiorców. Klientom, którzy zdecydują się korzystać z ich rachunków Idea Bank oddaje do dyspozycji innowacyjny system Bankowości Internetowej Idea Cloud, czyli usługi finansowe działających w chmurze informatycznej. Ponadto (również całkowicie za darmo): bezpłatny Program do faktur, Wirtualny Sejf, w którym przechowasz najważniejsze dokumenty; Wirtualny Oddział Idea Banku, dzięki któremu większość spraw załatwisz, siedząc wygodnie przed własnym komputerem, aplikację do zamawiania Mobilnego Wpłatomatu.

Zakładając darmowe konto FIRMA TO JA, dostajesz możliwość udziału w promocji „Premiowanie za bankowanie”, dzięki której możesz otrzymać co miesiąc do 62 zł, czyli nawet 741 zł za cały rok!

Jak zarobić 741 zł?

Aby otrzymać premię, wystarczy aktywnie korzystać z konta:

 • utrzymywanie średniego miesięcznego salda na rachunku w kwocie większej niz 5 000 zł daje nam premię od 12 do 49 złotych
 • wpłata gotówki we wpłatomacie na Konto FIRMA TO JA – premia 25,00 zł od każdej wpłaty jednorazowej nie niższej niż 1000 zł;
 • przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub urzędu skarbowego (US) z Konta FIRMA TO JA – premia 37,00 zł od pierwszego przelewu w miesiącu;
 • wystawienie i opłacenie faktury na Konto FIRMA TO JA poprzez Bankowość Elektroniczną – premia 25,00 zł za każdą poprawnie wystawioną i
 • opłaconą fakturę na kwotę nie niższą niż 100 zł.

Przejdź do wniosku i przyłącz się do promocji»

Konto #4

Eurobank Konto Active ze zwrotem 5%

Eurobank co rusz zaskakuje nas nową promocją do konta. Tym razem popularność zdobyła jego oferta jednego z najwyższych zwrotów za zakupy. Dzięki moneybackowi w wysokości 5% za wydatki na sport, rekreację i rozrywkę jest jednym z najchętniej wybieranych rachunków bankowych.

Za co płacić, żeby dostać zwrot wydatków?

Na przykład za środki transportu (pociąg, autobus, samolot, promy, wypożyczalnie aut etc.) hotele i miejsca zakwaterowania, usługi biur podróży, restauracje, kluby muzyczne i puby, kina, siłownie i fitness, baseny, sklepy sportowe, miejsca aktywnego spdzania czasu (kręgielnie, stoki narciarskie, korty tenisowe etc.). Prawda, że często zdarza Wam się płacić kartą za większość z wymienionych? Tym bardziej korzystne jest otrzymanie zwrotu za te wydatki.

Zwrot za wydatki kartą wynosi maksymalnie 60 zł miesięcznie, dzięki czemu rocznie jesteśmy w stanie otrzymać nawet 720 złotych! Co więcej, jeśli dołączysz do programu jako posiadacz konta active lub prestige możesz zaprosić 4 znajomych do programu i dzielić się korzyściami jakie daje Twoje konto.

Załóż konto i zaproś rodzinę i znajomych»

Konto #5

Millennium Bank Konto 360

Nowoczesne i funkcjonalne konto, na którym możesz polegać. Korzystasz z niego tak jak chcesz – przez Internet, aplikację mobilną, infolinię lub w oddziale. Nieważne czy zarządzasz finansami przez aplikację czy wolisz wszystko załatwić osobiście – zawsze możesz liczyć na wsparcie i profesjonalną pomoc.

 • 0 zł za prowadzenie konta i kartę do konta
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów
 • 0 zł za przelewy na e-mail i numer telefonu
 • 0 zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty

Konto 360 otworzysz najszybciej przez Internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek online. Następnie umówimy wizytę kuriera, który w wybranym przez Ciebie terminie i miejscu bezpłatnie dostarczy Ci umowę oraz kartę do konta.

Przejdź do wniosku»