Na takie auto Cię stać! Sprawdź nasze propozycje

Dealerzy mówią, że da się kupić nowe auto za kilkaset złotych miesięcznie, wystarczy tylko wziąć promocyjny kredyt.  Czy naprawdę można kupić nowe auto płacąc za nie mniej niż tysiąc złotych miesięcznie?

Kredyt na auto z niską ratą

Brzmi to naprawdę pięknie, więc postanowiliśmy wziąć pod lupę 3 modele różnych marek, w przystępnej cenie ~ 40 tysięcy złotych.  Różne marki, różne modele, różne wersje. Warunki i koszty okazują się być podobne.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na auta poniżej 50 000 zł? Bo rozważanie zakupu modeli za ponad  50 000 zł (o tych za 100 000 zł nie wspominając) wiązać by się musiało z przekroczeniem dwóch założeń taniego auta, którego szukamy – po pierwsze miesięcznej raty na poziomie 1 000 złotych i wyżej, a po drugie, wkładu własnego, którego często nam brakuje.

Oto trzy przykładowe auta, które kupimy na kredyt z niską ratą. Kredyt bez wkładu własnego w 60 równych ratach.

Samochód Wersja Wartość Okres Rata*
Dacia Duster SCe (115KM) 39 900 zł 60 miesięcy ok. 730 zł
Toyota Yaris Life 1,0 (69KM) 39 900 zł 60 miesięcy ok. 690 zł
Skoda Fabia Combi Active 1,0 (60KM) 40 380 zł 60 miesięcy ok. 700 zł

*Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas – znajdziemy najniższą ratę!

Używane auto na kredyt? Żaden problem!

A jak się przedstawia kwestia kredytowania używanego auta? Nie oszukujmy się – kredyt na nowy samochód to większy wydatek od kredytu na auto używane. Decydując się na kupno porządnego, używanego samochodu jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć wysokość naszego kredytu. Decydując się jednak na zakup kredytowanego pojazdu, musimy liczyć się z większymi wymogami, a co za tym idzie – wyższą ceną kredytu ze strony banków. Niemniej różnice między kredytem na nowe i używane auto powoli się zacierają. Zwróć jednak również uwagę, że niektóre banki nie udzielają kredytu na auta starsze niż określona ilość lat, jak również opłaty mogą wzrosnąć wraz z wiekiem i przebiegiem, jakie posiada pojazd.

Obok kredytów istnieją też inne, mniej popularne formy finansowania zakupu nowego auta przez osoby fizyczne, np. leasing konsumencki, czyli przeznaczony dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Od tradycyjnego kredytu jest on z reguły nieco tańszy. Czemu więc tak niewielu klientów się na niego decyduje? Przede wszystkim dlatego, że właścicielem pojazdu do wygaśnięcia umowy pozostaje firma leasingowa.

Szukasz kredytu? Pomożemy!

Masz pytania? Wątpliwości? Pomożemy! Zadzwoń do nas, a nasi doradcy pomogą w wyborze samochodu i najtańszego finansowania. Nasza infolinia jest do Twojej dyspozycji – tel. 535 553 507