Zobacz koszt pożyczki
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla produktu „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 9,81%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.063,68 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 463,68 zł (w tym: prowizja 347,76 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 115,92 zł), 24 miesięczne raty: 23 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 210,99 zł., ostatnia 24 miesięczna rata w wysokości 210,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Co to jest karta kredytowa?

Karta kredytowa umożliwia jej posiadaczowi korzystanie z pieniędzy, których nie ma on na własnym rachunku bankowym.

Karta kredytowa – co to jest?

Pytanie ogólne, nie mniej jednak ważne, gdyż co raz więcej Polaków postanawia z niej korzystać. Jednak nie do końca znają warunki, jakie stawiają im banki, podczas jej wydawania.

Każdy powinien sobie uświadomić, że karta kredytowa, różni się od karty debetowej, czyli tej którą dostajemy do założonego konta bankowego. Przede wszystkim „kredytówki” mają przyznawany limit pieniężny, który jest ustalony w stosunku do naszych miesięcznych dochodów. Im więcej ktoś zarabia, tym może zaciągać większe kredyty. Aby wejść w posiadanie tego typu karty, nie potrzebne jest zakładanie osobistego konta w danym banku. Obecnie praktycznie w każdej instytucji, istnieje możliwość jej nabycia. Warto jednak poznać warunki na jakich zostają przydzielane ponieważ, bez podstawowej wiedzy, możemy popaść w poważne zadłużenia. Pamiętaj też, że zawsze możesz sprawdzić nasze aktualne oferty kont bankowych i skontaktować się z naszymi doradcami mailowo bądź telefonicznie. Doradzamy zupełnie bezpłatnie.

Zasady korzystania z karty kredytowej

Każdy z banków ma różne terminy spłat zadłużenia. Warto dobrze zapamiętać informację na temat tego, ile czasu mamy na spłatę, od momentu otrzymania wyciągu, który zawiera informacje o transakcjach dokonanych w poprzednim okresie. Statystycznie długość ta wynosi od 20 do 54 dni. W tym czasie odsetki nie są nam naliczane, a płacimy jedynie parę złotych za korzystanie z usługi. Jeśli nie rozliczymy się w terminie, wtedy zostaną na nam narzucone ustalone procentowo, dodatkowe zobowiązania.

PAMIĘTAJ!

Jeśli wypłacisz pieniądze z bankomatu, albo wykonasz przelew za pomocą karty kredytowej, to odsetki zostaną naliczane już od momentu dokonania, pierwszej takiej transakcji. Okres bezodsetkowy, dotyczy wyłącznie transakcji bezgotówkowych – na przykład płacenie za zakupy w sklepie lub usługi.

karta kredytowa
Źródło: Flickr.com

Osoba, która jest bezrobotna, nie może skorzystać z przywileju darmowego kredytu. Natomiast, jeśli jest się niepracującym studentem – taka możliwość istnieje. Wiele banków wprowadza tego typu usługi do swoich ofert.Jednak limity ustalane na kartach są niskie od kilkuset złotych do 2000 tysięcy. Bank nie bierze pod uwagę kierunków studiów, a jedynie historię danej osoby w BIK (Zobacz co to jest BIK). Czasem jednak wystarczy, że żak posiada konto w danym banku, przez okres dłuższy niż 6 miesięcy. Wtedy bez problemu jest mu wydawana taka karta.

Warto dbać o specjalne zabezpieczenia dla naszej karty kredytowej. Jednym z takich jest możliwość wyprodukowania plakietki magnetycznej z naszym własnym zdjęciem. Jeśli karta zostanie nam skradziona, to złodziej nie użyje jej w zwykłym sklepie, gdyż zostałby złapany na oszustwie.

Uważaj zanim będzie za późno

Częste używanie karty oraz ogromne limity powodują, że można popaść w obsesję finansową. Robienie zakupów za nie swoje pieniądze jest bardzo przyjemne, jednak wielu ludzi zapomina, że każdy dług trzeba spłacić. Jeśli chcemy kiedyś wziąć kredyt na kupno mieszkania, powinniśmy uważać na to co robimy dziś. Gdy przestaniemy spłacać swoje zadłużenia, nasza historia kredytowa wpisze się do ksiąg, a to poskutkuje tym, że być może przez długi czas, żaden bank nie da nam zgody na zaciągnięcie wysokiej pożyczki hipotecznej. Każda instytucja bankowa dobrze wie, jakie mamy lub mieliśmy problemy z kredytami. A więc co to jest karta kredytowa? – to nośnik darmowego kredytu od banku, dla każdej pracującej i odpowiedzialnej osoby. Brak zrozumienia zasad korzystania z owego źródła pieniędzy, skutkuje poważnymi zadłużeniami. Pilnuj się!