Karta kredytowa z cashback

Obecnie kart kredytowych w Polsce jest około 7mln, gdzie wszystkich kart płatniczych (kredytowych i debetowych jest około 32mln!

Kartę kredytową jest otrzymać stosunkowo łatwo. Prawie w każdym banku można otrzymać kartę kredytową Visa czy Mastercard. Jednak tylko przy najlepszych kontach jest dostępna karta kredytowa z cashback. Czym jest taka karta i jakie możliwości daje, o tym przeczytasz w poniższym artykule.

Karta kredytowa z cashback – co to jest

Karta kredytowa z cashback jest to karta kredytowa mająca zwyczajne funkcje karty kredytowej, z tą różnicą, że przy płatności za zakupy możemy od razu wypłacić gotówkę. Cashback – funkcja wypłacania pieniędzy podczas płatności kartą, jest możliwa także w wielu kartach debetowych i płatniczych, nie tylko w kartach kredytowych. Mimo, że w Polsce Cashback jest możliwy od wielu lat to wiele osób nie wie o tej możliwości, lub zwyczajnie bank obsługujący ich konta nie udostępnia im tej funkcjonalności.

Zalety korzystania z cashback

Zakładając, że w Twoim portfelu jest już karta kredytowa z cashback, to jakie Ci ona zapewnia dodatkowe korzyści?

  • Pierwsza i najważniejsza to niezależność od bankomatów. Być może dużo podróżujesz, czy to służbowo, czy też prywatnie w nowe miejsca. Wtedy karta kredytowa z cashback zapewnia Ci dużą swobodę. Nie musisz się martwić o to czy w pobliżu Twojego miejsca pobytu jest jakiś bankomat lub oddział Twojego banku by móc wypłacić gotówkę.
  • Drugą niewątpliwą korzyścią jest zwiększone bezpieczeństwo. Jak wiadomo, gotówkę łatwo zgubić czy też łatwo zostać okradzionym z gotówki. Jednak mając kartę kredytową z cashback nie potrzebujesz wypłacać dużo gotówki, bo przy każdych zakupach, czy chociażby przy płaceniu za wynajem samochodu możesz skorzystać z cashback. Dzięki temu wypłacasz dokładnie tyle pieniędzy ile Ci będzie potrzeba np. na wieczór, a przy porannych zakupach wypłacisz tyle ile potrzebujesz na ten dzień. Najczęściej możesz wypłacić jednorazowo do 200zł (oczywiście z bankomatu czy w banku nadal możesz wypłacać normalnie). Bardzo proste prawda?

karta kredytowa cashback

Gdzie możesz korzystać z karty cashback?

Większość placówek handlowych obsługujących płatności kartą oferuje cashback, z pewnością te placówki które są obsługiwane przez POLCARD i eService. Często w sklepie, czy na drzwiach wejściowych do sklepu, są naklejone naklejki z informacją jakie karty są akceptowane w sklepie i czy jest obsługiwany cashback. Oczywiście zawsze można po prostu spytać kasjerkę, która z pewnością wyjaśni czy jest taka możliwość czy nie. Sklepy chętnie obsługują cashback z tego względu, że wypłacając pieniądze w ten sposób klientom, mogą rzadziej zawozić i samodzielnie wpłacać do swojego banku gotówkę. Oczywiście te pieniądze, które są wypłacane korzystającym z cashback, są automatycznie zwracane sprzedawcom.

 Ile kosztuje korzystanie z karty cashback?

W przypadku korzystania z kart płatniczych zazwyczaj usługa cashback jest bezpłatna i nie kosztuje nic korzystającego z niej. Jednak w przypadku kart kredytowych z cashback trzeba się przyjrzeć zapisom w umowie (cennik usług). Może w nim być zawarta opłata składająca się z dwóch części:

  1. opłata za transakcję
  2. opłata prowizyjna od kwoty cashback.

Zdecydowanie warto przejrzeć ofertę kont i szczegółowo porównać te informacje, by wybrać takie konto i taką kartę, która zapewni wygodę oraz niskie lub zerowe koszty za korzystanie z kont, kart płatniczych i kredytowych. W naszym serwisie porównywarkę kont bankowych znajdziesz tutaj.