Zobacz koszt pożyczki
Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla produktu „Pożyczka Długoterminowa” wynosi 9,81%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.600,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 5.063,68 zł, oprocentowanie stałe 0,00%, całkowity koszt kredytu 463,68 zł (w tym: prowizja 347,76 zł, odsetki 0,00 zł, opłata przygotowawcza 115,92 zł), 24 miesięczne raty: 23 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości po 210,99 zł., ostatnia 24 miesięczna rata w wysokości 210,91 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.04.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Długoterminowej. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Pożyczka pod zastaw – czy warto?

, , ,

Jednym ze sposobów zabezpieczenia kredytu jest ustanowienie hipoteki na nieruchomości. To jedno z najlepszych zabezpieczeń i jest bardzo chętnie przyjmowane przez bank. Im wyższa wartość nieruchomości w relacji do kwoty kredytu, tym lepsze warunki kredytu możesz dostać. Jeśli jednak nie zależy nam na wysokiej kwocie, lub też nie możemy skorzystać z oferty banku, z pomocą przychodzą pożyczki pod zastaw. Pożyczki pod zastaw dedykowane są klientom bez zdolności kredytowej. O czym trzeba pamiętać, wybierając taką pożyczkę?

Zastaw to tylko forma zabezpieczenia

Obecna sytuacja na rynku pracy i koszty życia sprawiają, że o zdolność kredytową, jaką życzyłyby sobie banki, ciężko. Wysoka zdolność kredytowa budowana jest latami. Czy w przypadku, gdy nasze dochody na to nie pozwalają, albo mieliśmy problemy ze spłatą poprzednich kredytów?

Niektóre firmy pożyczkowe oferują osobom bez zdolności kredytowej pożyczki pod zastaw. Dzięki temu rozwiązaniu brak pozytywnej zdolności kredytowej nie jest już przeszkodą do otrzymania pomocy finansowej. Firma pożyczkowa będzie miała bowiem gwarancję, że jeżeli nie oddasz otrzymanego wsparcia finansowego, będzie mogła pełnoprawnie zająć to, co zastawiłeś.

Co zastawić?

Opcji jest tutaj naprawdę wiele, jednak przy wysokich kwotach, wartość zastawionej rzeczy musi być tutaj adekwatnie wysoka. Częstym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Tutaj wartość pożyczki będzie najwyższa, ponieważ jeżeli firma wie, że w przypadku braku spłaty będzie mogła przejąć nieruchomość, to chętnie wypłaci pieniądze w okolicach jej wartości. To, ile dokładnie dostaniesz pieniędzy, zależy już od umowy z firmą pożyczkową i warunkach, które wynegocjujesz. Prawdopodobnie nie obędzie się bez rzeczoznawcy majątkowego, który będzie mógł wycenić mieszkanie zgodnie z cenami rynkowymi.

Samochód to często wybierany przedmiot, na który osoby biorą pożyczkę chwilówkę, ponieważ w razie braku zwrotu pieniędzy, firma może szybko przejąć pojazd oraz równie szybko sprzedać go. Skutkuje to całkiem dobrym stosunkiem jego wartości do sumy otrzymanych pieniędzy. Rynek samochodowy jest znacznie bardziej elastycznym rynkiem niż rynek nieruchomości, częściej bowiem ludzie zmieniają samochody niż mieszkania. Kwota pożyczki tutaj również jest uzależniona od wartości Twojego samochodu. Jasne jest, że nie możesz starać się o 50 000 zł, kiedy Twój samochód nie jest wart więcej niż 10 000 zł. Przy jego wycenie prawdopodobnie również będzie potrzebny rzeczoznawca, tak samo, jak wymagała tego pożyczka pod zastaw mieszkania.

To nie koniec możliwości. W niektórych firmach zastawić możemy działkę rekreacyjną, sprzęty, skutery czy elektronikę. to jednak przypadki skrajne i można się spotkać z wieloma negatywnymi opiniami o tego typu zastawach.

O tym musisz pamiętać!

Kwota pożyczki pod zastaw nigdy nie będzie odwzorowaniem realnej ceny zastawionego przedmiotu, nieważne czy to samochód, czy nieruchomość, czy działka. W przypadku niespłacenia pożyczki pod zastaw, konsekwencje będą bolesne. Jest to bowiem zwykła pożyczka, w której po prostu gwarantujesz firmie, że pieniądze do niej wrócą, niezależnie czy w formie rat, czy w postaci rzeczy przez Ciebie zastawionej.