Złota karta kredytowa – jak dostać i co daje?

Złota karta kredytowa to prestiżowa karta dostępna dla dobrych klientów banku. Złota karta kredytowa jest oprócz użytecznego narzędzia płatniczego potwierdzeniem statusu właściciela.

Po skończonej kolacji biznesowej zapłata zwykłą kartą kredytową może nie działać pozytywnie na wizerunek zapraszającego. Szczególnie, że złota karta kredytowa jest dostępna dla osób posiadających znaczną wiarygodność kredytową. Jeszcze kilka lat temu posiadanie zwykłej karty kredytowej oznaczało pewien prestiż, obecnie karty kredytowe wydawane są nawet przez sieci supermarketów. Jak widać złota karta kredytowa potrafi bez słów zbudować wrażenie o właścicielu. Jak zdobyć złotą kartę oraz jakie są jej profity przedstawiam w niniejszym artykule.

Jak zdobyć złotą kartę kredytową

Złota karta kredytowa niewątpliwie dodaje prestiżu. Prestiż ten jest związany z tą kartą nie tylko przez jej wyjątkowy, złoty kolor, ale również przez wymagania jakie trzeba spełnić by posiadać złotą kartę kredytową.

Co ciekawe, dzięki dużej konkurencji między bankami obecnie nie trzeba mieć bardzo wysokich dochodów. W niektórych bankach mając dochody rzędu 1000zł można już posiadać złotą kartę kredytową.

Więc gdzie jest haczyk?

W opłatach rocznych za kartę. Niektóre banki życzą sobie nawet kilkaset złotych opłaty rocznej, za możliwość korzystania z tej karty. To dużo, jednak trzeba pamiętać, że złota karta kredytowa jest przeznaczona dla ludzi zamożnych, dużo i często płacących kartą lub posiadających dobre konto bankowe. W większości banków, wysoka opłata roczna za kartę może być zniesiona jeżeli aktywnie korzystamy z karty i robimy nią często zakupy. Banki zazwyczaj używają dwóch limitów zwalniających z opłat. Pierwszy limit to zazwyczaj ilość płatności przy użyciu karty kredytowej, drugi limit to zazwyczaj limit wartościowy.
Przy złotej karcie mogą to być odpowiednio limity 200 transakcji rocznych lub 20000zł wydanych za pośrednictwem tej karty. Oczywiście są to limity uśrednione, a każdy bank stosuje swoje indywidualne wartości.

Pamiętaj, że banki lubią wydawać karty kredytowe i że, zawsze możesz spróbować negocjacji warunków do czego zachęcam.

Jak zdobyć złotą kartę kredytową?

Mając dochody lub dobrą historię w swoim banku, z pewnością będziesz się kwalifikować do otrzymania tej karty. Polecam dokładne przeczytanie umowy, warunków korzystania z karty oraz koniecznie Tabeli Opłat i Prowizji. A złożyć wniosek można na stronach wielu banków.

Warto pamiętać, że jest wiele banków oferujących złote karty kredytowe. Przed wyborem można złożyć zapytanie w dziale „Tani Kredyt” na lepszaoferta.pl i otrzymać przygotowaną dla siebie ofertę przez specjalistów doskonale znających rynek finansowy.

Jakie są korzyści z posiadania złotej karty kredytowej?

Oczywiście prestiż. Prestiż mający swoją cenę.

Oprócz tego standardowo do złotych kart jest przypisany pakiet ubezpieczeń. Ubezpieczenia oraz zakres ich ochrony są inne u każdego wystawcy kart. Obowiązkowo trzeba zapoznać się z oferowaną ochroną. Czasem ochrona ubezpieczeniowa bywa na tyle atrakcyjna, że nawet ponosząc wysoką opłatę roczną za kartę, skorzystamy zyskując dodatkowe zabezpieczenie w podróży itp. (w zależności od zakresu ubezpieczenia dołączanego do złotej karty kredytowej).

Standardową korzyścią złotej karty kredytowej jest też praktycznie jej 100% akceptowalność nawet poza Europą. Jest to bardzo istotna informacja dla często podróżujących. Podróżując po Unii Europejskiej i posiadając kartę kredytową nie musisz posiadać gotówki przy sobie niezależnie gdzie wyruszasz. Zazwyczaj też oferowany przelicznik przy zamianie złotówek na lokalną walutę jest korzystniejszy niż dostępny w kantorach.

Złota karta kredytowa jest trafnym wyborem, jednak biorąc pod uwagę wszystkie zalety, trzeba zastanowić się czy rekompensują one w naszym przypadku dodatkowe koszty karty.