Emerytura z własnej kieszeni?

Eksperci mówią jednoznacznie: o pieniądze, z których będziesz korzystał na emeryturze, musisz zadbać sam. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej dla ciebie.

W ten sposób nigdy nie oszczędzisz!

Oszczędzasz i oszczędzasz, a do założonego celu ciągle daleka droga? Sprawdź, czy nie popełniasz błędów, które stoją na drodze do odłożenia upragnionej kwoty. Oto TOP 5 najczęstszych błędów w oszczędzaniu.

Pod lupą: lokata na 3,2%

Bank BGŻOptima zdecydował się podnieść oprocentowanie na Lokacie Bezkarnej. Nowe oprocentowanie wynosi 3,2% w skali roku, z możliwością zerwania bez utraty odsetek.  Tym, którzy nie spotkali się jeszcze z taką lokatą tłumaczymy, że można ją w każdej chwili „bezkarnie” zerwać, a wypracowane odsetki i tak trafią na Twoje konto.

Jak wybrać lokatę?

Czy to powrót „wysokich” lokat?

Sposobem na skuteczne oszczędzanie i dodatkowy zarobek zawsze były lokaty. Jak to działa? Wpłacając swoje środki na lokatę, zawierasz umowę z bankiem, że przez określony czas będzie on Twoimi środkami zarządzał, by po zakończeniu określonego umową czasu wypłacić powierzoną kwotę powiększoną o odsetki także gwarantowane w umowie.

Pewna i bezpieczna lokata kapitału? Mamy dla Ciebie świetną propozycję

Każdy posiadacz wolnych środków finansowych chciałby dobrze je ulokować tak, aby w przyszłości przyniosły zysk. Lokaty bankowe, które do niedawna wydawały się bezpieczną i pewną inwestycją przestały być tak atrakcyjne jak jeszcze kilka lat temu. Spowodowało to m.in.  obniżenie stóp procentowych w ostatnim czasie oraz opodatkowanie zysków z lokat. Kryzysy gospodarcze przyczyniły się do spadku zaufania do banków. Szukając najlepszych rozwiązań dla pomnożenia swojego kapitału warto zainteresować się inwestycją w nieruchomości. To jedna z najpewniejszych i najbezpieczniejszych form inwestycji. Polski rynek nieruchomości jest niezwykle atrakcyjny i przyciąga licznych zagranicznych inwestorów. Na ostatnich targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes, Polska została wielokrotnie wyróżniona i nagrodzona. Szczególnie rynek luksusowych nieruchomości w Polsce notuje z roku na rok coraz większy wzrost a według ostatniego raportu REAS trend ten utrzyma się w najbliższych latach.

Nie chowaj oszczędności w skarpetach!

8% – tyle Polaków w każdym miesiącu odkłada pewną sumę pieniędzy. Od czasu do czasu robi to 34%, natomiast do wydawania wszystkich dochodów na bieżące sprawy przyznaje się ponad połowa rodaków. Zabezpieczenie powinien jednak posiadać każdy. Gdzie znaleźć dobre schronienie dla naszych pieniędzy?