Jak i w co dobrze zainwestować 100 000 zł?

Oszczędności wyrażone pięcioma zerami oraz dowolną liczbą z przodu można inwestować w wiele miejsc. Oto kilka propozycji.

Posiadając ponad 100 000 zł oszczędności możemy szczycić się mianem osoby zamożnej. Jednak kwota ta nie może bezczynnie leżeć na koncie i tracić z roku na rok po przez inflacje. Istotą oszczędzania jest inwestowanie. Każda złotówka musi być obrócona minimum kilka razy, aby wygenerować dla Nas dochód pasywny lub taki, który będzie satysfakcjonujący. Jednak w co zainwestować 100 000 zł? Na to pytanie odpowiem w tym artykule.

W co zainwestować 100 000 zł?

Dysponując takimi pieniędzmi musimy wiedzieć, iż nie można całej sumy włożyć tylko w jedno miejsce. Posiadany kapitał wymaga dywersyfikacji i zabezpieczenia go przed ewentualną utratą. Poniżej przedstawię kilka sposób na jego ulokowanie.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze cechują się długookresowością inwestycji, dlatego zanim podejmiemy decyzję o ulokowaniu części kapitału właśnie w nie, musimy znaleźć fundusz odpowiedni dla naszych preferencji.

W obecnej chwili warto cześć kapitału ulokować w fundusze pieniężne, ze względu na ich bezpieczeństwo i spokojny stabilny wzrost. Kolejną część warto przeznaczyć na fundusze, które inwestują pieniądze klientów w dość agresywniejszy sposób. Z owych metod wyróżnia się inwestycje zrównoważone (nastawione na złoto i surowce) oraz certyfikaty i fundusze akcyjne. W tych przypadkach istnieje dość spore prawdopodobieństwo utarty procentów zainwestowanej sumy, ale i również gwarantują najwyższe zwroty w czasie bessy.

Wybierając fundusz inwestycyjny warto sugerować się analizami oraz wykresami zysków i strat z minimum ostatnich sześciu miesięcy. Wcześniejsze analizy kompletnie pozbawione są sensu. Oprócz funduszy, mogą Cię także zainteresować lokaty.

Inwestowanie w grunty

Inwestowanie w grunty orne czy też zwykłe działki budowlane to najlepsze inwestycje w obecnych czasach. Posiadana ziemia może tanieć tylko i wyłącznie z niezależnych od nas przyczyn typu: budowa fabryki czy oczyszczalni ścieków w pobliżu naszych gruntów. Jeżeli wiemy, że takie sytuację nie będą miały miejsca na określonym terenie to warto przeznaczyć część gotówki na zakup działki.

Działki na nowopowstałych osiedlach mają to do siebie, że drożeją z roku na rok. Nie ważna w tym momencie jest jakość gleby, ale tylko i wyłącznie położenie danych arów. Często zdarzają się okazję w których właściciele gruntów np. w centrum miast (najdroższe tereny) postanawiają szybko sprzedać swój nabytek z powodu kłopotów finansowych. Cena niejednokrotnie spada w dół i to o nawet 20-30% wartości terenów. Grzechem byłoby nie skorzystanie z takiej okazji, zwłaszcza jeśli posiadamy na tego typu cele fundusze.

Zakup ziemi pod plony to również świetna inwestycja. Jeżeli trafimy na solidne grunt, które są żyzne i dobrze usytuowane będziemy mogli oddawać je w dzierżawę lub samemu uprawiać, ewentualnie przetrzymywać, aż wzrośnie wartość. Idealnym rozwiązaniem są metody dzielenia posiadanych hektarów na mniejsze działki. Zysk z takiej inwestycji może wynosić nawet 300% od pierwotnej ceny zakupu całości terenu.

Własny biznes -inwestycja w przyszłość

Kwota 100 000 zł pozwala na otworzenie solidnego biznesu. Możemy rozwijać coś od zera lub kupić gotowy sposób na firmę. Osoby, które wolą korzystać z gotowców powinny zainteresować się zainwestowaniem w myjnie samoobsługowe. W miastach klientów nie brakuje. Jeżeli trafimy w naprawdę dobry rejon, jesteśmy w stanie w bardzo szybkim tempie odrobić inwestycję i generować pierwsze zyski na czysto.

Podsumowując

To w co tak naprawdę zainwestujemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Powtórzę po raz kolejny, że najważniejsza jest dywersyfikacja portfela. Inwestując w jedno powinniśmy swój kapitał zabezpieczyć inwestycją drugą. Tylko mądre i solidne podejście do sprawy gwarantuje nam zadowalające wyniki odsetkowe. W co zainwestować 100 000 zł? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.