Czy to powrót „wysokich” lokat?

Sposobem na skuteczne oszczędzanie i dodatkowy zarobek zawsze były lokaty. Jak to działa? Wpłacając swoje środki na lokatę, zawierasz umowę z bankiem, że przez określony czas będzie on Twoimi środkami zarządzał, by po zakończeniu określonego umową czasu wypłacić powierzoną kwotę powiększoną o odsetki także gwarantowane w umowie.

Choć po niedawnych zawirowaniach na rynku z oprocentowaniem, depozytów  powyżej 2,5 proc. jest raptem kilka, to wciąż zdarzają się obiecujące lokaty, takie po 4, czy 5 procent. Większość Polaków decyduje się je wykorzystać, by oszczędzić na drobne zakupy, czy wakacyjny wyjazd. Wśród oszczędzających nie brakuje jednak osób, które odkładają pieniądze na długoterminowych lokatach z myślą o emeryturze lub o zabezpieczeniu przyszłości swoich dzieci.

Nowa Lokata Bezkarna na 3,2%, którą skończysz zawsze z zyskiem! Sprawdź»

Jaką lokatę wybrać?

Taką, oczywiście, która pozwoli nam zarobić jak najwięcej. Często wraz z wyższym oprocentowaniem dostaniemy dodatkowe warunki – jedne są wyłącznie dla nowych klientów, inne dostępne wyłącznie z rachunkiem. By nie zginąć w gąszczu ofert i wymagań, warto skontaktować się z doradcą, który dobierze lokatę dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości. W większości przypadków, by zarabiać w ten sposób, nie potrzebujesz dużego kapitału, a lokatę możesz założyć przez Internet w kilka minut.

Szukasz dobrego rozwiązania dla siebie? Znajdziemy je dla Ciebie!»

Oszczędności Polaków zagrożone?

Czy konta oszczędnościowe i lokaty odeszły w inwestycyjną niepamięć? Jaki wpływ mają na to stopy procentowe?  Nie musisz ani się tym martwić, ani być ekspertem rynku finansowego, by oszczędzać i zarabiać w ten sposób. W ofertach lokat możemy obecnie przebierać, w zależności od tego, co jest dla nas ważniejsze – szybki zysk czy długoterminowe zabezpieczenie.  Oferty lokat zmieniają się z miesiąca na miesiąc – warto śledzić rynek, jednak jeśli nie chcesz tego robić, możesz skorzystać z porównywarek oraz rankingów.

Jeśli chcesz wybrać lokatę samodzielnie, weź pod uwagę okres, na jaki chcesz (i możesz) wpłacić pieniądze, oraz jaką kwotę na to przeznaczysz. Pamiętaj, że nie musisz gromadzić wszystkich środków w jednym banku, czy na jednej lokacie. Nie warto też całkowicie rezygnować z konta oszczędnościowego – posiadanie oszczędności w wielu miejscach wyjdzie Ci na pewno na dobre.

Przejdź do porównywarki lokat»