Polskie Radio o lepszaoferta.pl -„Czwórka do czwartej”

W styczniu 2014 roku prezes lepszaoferta.pl -Paweł Słowiakowski- tłumaczył czekające nas przemiany na rynku energii oraz korzyści zmiany sprzedawcy prądu na antenach różnych stacji radiowych.

O lepszaoferta.pl można było usłyszeć na antenie Polskiego Radia Program IV zarówno w wiadomościach, jak i na antenie programu „Czwórka do Czwartej”.  Poniżej przytaczamy wypowiedzi Pawła Słowiakowskiego:

W tej chwili koncesję na sprzedaż energii ma 400 firm w Polsce (…). Mamy do wyboru kilkunastu dostawców. Każdy z nich ma kilka ofert, tak więc w sumie tych ofert jest kilkaset -możemy sobie dopasować je do siebie, do swojego zużycia.

(…)

Po prywatyzacji Polska została podzielona między cztery wielkie koncerny plus piąta jest Warszawa, gdzie jest RWE, który połączył się z Stoenem. Co ciekawe RWE jako niemiecka firma nie podlega nadzorowi Urzędu Regulacji Energetyki i dlatego Warszawiacy mają największe rachunki. W każdym razie wybór jest duży. Polacy się boją, ale myślę, że to się będzie zmieniać. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii czy Norwegii 66% obywateli zmienia dostawcę prądu raz w roku. W Niemczech jest to ponad 2 mln zmian rocznie. Dotąd mieliśmy monopol, także nie zmienialiśmy.

(…)

W lepszaoferta.pl liczymy oszczędności na całej umowie. Średnio to jest od 500 do 1500 zł na umowie. Umowy są różnej długości, są dwu, trzyletnie (…). Tym bardziej, że teraz jest dobry okres na zmianę prądu, ponieważ prąd w hurcie staniał o 30%.

 

Program IV Polskiego Radia: „Czwórka do Czwartej” -o zmianie sprzedawcy prądu na tańszego z udziałem lepszaoferta.pl

Zachęcamy również do odsłuchania całości materiału: