TVP Kraków o lepszaoferta.pl -Kronika Krakowska 01.01.2014

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu? Materiał Telewizji Kraków.

Z początkiem roku odwiedziła nas telewizja Kraków, aby nakręcić materiał o zmianie sprzedawcy prądu. Poproszono nas o komentarz jako pierwszego niezależnego brokera prądu na polskim rynku. Paweł Słowiakowski rozwiewał obawy przed zmianą umowy, opisał rzeczywistą sytuację sektora prądowego w Polsce i przedstawił nasz kalkulator zmiany dostawcy energii.

Materiał ukazał się w głównym wydaniu „Kroniki Krakowskiej 1 stycznia 2014 roku.

Czy opłaca się zmienić dostawcę prądu?

Prąd to towar taki sam jak każdy inny i mamy prawo go kupować jak najtaniej. (…) np. w Małopolsce wcale nie musimy korzystać z usług dotychczasowego, regionalnego monopolisty jakim jest Tauron. Możemy teraz poszukać tańszej energii.

 

Wszyscy sprzedawcy energii kupują prąd po tej samej cenie.

tvp krakow Paweł Słowiakowski o lepszaoferta.pl
Paweł Słowiakowski -prezes lepszaoferta.pl

Część naszego komentarza:

Wszyscy mają obowiązek kupowania prądu na Towarowej Giełdzie Energii i wszyscy kupują go po tej samej cenie -od 100 do 150 zł na megawat, a to za ile nam go sprzedadzą, zależy tylko i wyłącznie od nich. -mówi Paweł Słowiakowski

 

Specjalne kalkulatory pomogą nam dokładnie przeanalizować planowane rachunki.

tvp krakow serwis lepszaoferta.pl
kalkulator lepszaoferta.pl

To jest pole do popisu dla brokerów, którzy zajmują się wyszukiwaniem dla nas odpowiednich ofert i załatwiają wszystkie formalności związane ze zmianą umowy. To jest istotne, że można porównać swój rachunek z wszystkimi innymi sprzedawcami prądu. Ofert jest bardzo dużo. -400 firm w Polsce ma koncesję na sprzedaż energii i zaczyna ich być coraz więcej. Niektóre sprzedają taniej, niektóre drożej. -mówi Paweł Słowiakowski.

 

Czy zmiana sprzedawcy prądu jest bezpieczna?

tvp krakow o lepszaoferta.pl
Ariel Stępień -lepszaoferta.pl

Jest to w 100% bezpieczne. Na dzień dzisiejszy ustawa regulująca prawo energetyczne mówi nam, że każda osoba w dowolnym momencie może zmienić sprzedawcę prądu -przekonuje Ariel Stępień

 

Materiał można też znaleźć na tej stronie TVP. Komentarz lepszaoferta.pl od ok. 00.45 min.