Pożyczki bez sprawdzania BIK

, ,

Ministerstwo Sprawiedliwości chce od jakiegoś czasu tym chronić pożyczkobiorców przed nadmiernym zadłużaniem i wpadnięciem w pętlę takiego zadłużenia. Projekt nowej ustawy antylichwiarskiej  określa maksymalną wartość zabezpieczenia pożyczki czy innego zobowiązania. Wedle projektu nie będzie mogła ona przekroczyć równowartości udzielonego świadczenia powiększonego o maksymalne odsetki do zapłaty za okres normowany umową i wydłużony o 6 miesięcy. Umowa pożyczki, również ta zawarta między dwoma osobami fizycznymi, będzie musiała zawierać jednoznaczne informacje na temat wysokości odsetek, kosztów pozaodsetkowych i RRSO.

Eksperci alarmują, że tak zaostrzone przepisy uderzą w rynek nie tylko pożyczek pozabankowych, ale także i kredytów bankowych, do których wielu klientów w gorszej sytuacji materialnej i tak ma utrudniony dostęp. Czy faktycznie skorzystają na tym klienci?  Z pewnością pomoże to wyselekcjonować jedynie produkty kredytowe oferowane na najkorzystniejszych warunkach. Niestety osoby, które dotychczas szukały pożyczek na krótki okres i bez sprawdzania historii w BIK, mogą mieć duży problem ze znalezieniem takiej oferty.

Gdzie po pożyczkę bez BIK?

Ofin

Pożyczkodawca udziela pożyczek na 15, 30 lub 60 dni. Przed wypłatą gotówki, Ofin sprawdza historię kredytową w BIG Infomonitor, KRD i BIG.

Weź pożyczkę»

Kasa TAK

Pożyczkodawca udziela pożyczek na 15, 30 lub 60 dni. Przed wypłatą gotówki, Kasa TAK sprawdza historię kredytową w BIG Infomonitor, KRD i BIG.

Weź pożyczkę»

Ekspres Kasa

Pożyczkodawca udziela pożyczek na 15, 30 lub 60 dni. Przed wypłatą gotówki, Ekspres Kasa sprawdza historię kredytową w BIG Infomonitor, KRD i BIG.

Weź pożyczkę»

Ferratum Bank

Firma pożycza pieniądze (także na raty) bez weryfikacji w BIK i zaświadczeń o dochodach, czy poświadczających zatrudnienie. Przed wypłatą gotówki, Ferratum  sprawdza historię kredytową w BIG Infomonitor, KRD i BIG.

Weź pożyczkę»