Czy warto zaciągnąć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

, , , ,

POŻYCZKA POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI – CZY WARTO?

Otrzymanie kredytu w banku wiąże się z koniecznością spełnienia bardzo wielu warunków, jak np. nieskazitelna historia kredytowa, posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia, czy wkładu własnego. Brak jednego z tych elementów może sprawić, że bank odmówi udzielenia finansowania. W takiej sytuacji jednym z alternatywnych rozwiązań jest zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Czy warto skorzystać z oferty funduszu pożyczkowego?

POŻYCZKA POD ZASTAW – CO TO TAKIEGO?

Warto pamiętać, że pożyczka pod zastaw nieruchomości nie jest tożsama z kredytem hipotecznym – ten bowiem zaciągany jest w celu zakupienia danej nieruchomości. W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości udzielanej przez fundusz pożyczkowy warunkiem uzyskania finansowania jest posiadanie przez osobę prowadzącą działalność nieruchomości, która będzie stanowiła dla firmy pożyczkowej zabezpieczenie oraz gwarancję, że pieniądze zostaną zwrócone w terminie.

POŻYCZKA POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI – CZY TO BEZPIECZNE?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej godnych zaufania funduszy pożyczkowych, które w swojej ofercie posiadają produkty podobne do tych, które oferują banki, z tą różnicą, że są one przeznaczone także dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Taka forma finansowania w ostatnich latach zdobyła sporo zwolenników. Oczywiście przy wyborze pożyczkodawcy warto zachować ostrożność i jeszcze przed złożeniem wniosku sprawdzić go m.in. pod względem wpisu w KRD, zapoznać się z dostępnymi na forach internetowych opiniami na jego temat. Rzetelny fundusz finansowy można rozpoznać również po sposobie, w jaki przeprowadza weryfikację sytuacji potencjalnego klienta – jeżeli mimo ograniczenia formalności do minimum jest ona dość wnikliwa, to znaczy, że chce mieć pewność, że pożyczkobiorca poradzi sobie ze spłatą zadłużenia.

POŻYCZKA POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI – ZALETY

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to dobry pomysł dla osób, które z różnych powodów nie mogą liczyć na uzyskanie finansowania w banku komercyjnym. Jakie zalety posiada taki produkt? Wśród nich z pewnością można wymienić:
• ograniczenie formalności do minimum,
• elastyczne i dostosowane do sytuacji klienta warunki spłaty zobowiązania,
• krótki czas od złożenia wniosku do wpływu środków z pożyczki na konto,
• dostępność nawet dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

POŻYCZKA POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI W SPEED CASH POLSKA

Fundusz pożyczkowy Speed Cash Polska w swojej ofercie posiada korzystne pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Finansowanie udzielane jest na standardowy okres 12 miesięcy, jednak przy regularnej spłacie rat istnieje możliwości przedłużenia terminu zakończenia umowy. Pożyczki z funduszu pożyczkowego Speed Cash Polska przyznawane są w kwocie od 30 tys. do nawet 5 mln zł, niezależnie od historii kredytowej, czy obecnego zadłużenia wnioskującego o pożyczkę. Zabezpieczenie w takim wypadku może stanowić nieruchomość – dom, mieszkanie, inny lokal lub działka, znajdująca się w odpowiedniej lokalizacji. Dzięki ograniczeniu formalności do minimum, pożyczka może zostać wypłacona nawet w ciągu 24h, co pozwoli na szybkie uregulowanie wymagających pilnej spłaty zadłużeń oraz zachowanie płynności finansowej.