Ranking kredytów gotówkowych – sierpień 2015

Ranking ofert TV/internet/telefon (styczeń 2015)

Ponad 150 kanałów telewizyjnych to już standard w propozycjach (kierowanych do rodzin) platform cyfrowych. Taki przepych kusi – oferta „bezpłatnej” (abonamentowej) cyfrowej telewizji naziemnej jest przecież znacznie uboższa. Operatorzy TV nie szczędzą dodatkowych zachęt, a metodą na zdobycie nowych klientów najczęściej bywa sprzedaż usług pakietowych.

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – styczeń 2015

Styczeń 2015 roku nie przyniósł przełomu w bankowych ofertach. Najniższe w historii stopy procentowe nie wspierają ciułaczy, choć kilka agresywnych na rynku banków wciąż kusi niezłymi lokatami. Te najlepiej oprocentowane są adresowane jednak tylko do nowych klientów. My uznaliśmy, że – w pierwszym miesiącu nowego 2015 roku, wyróżnimy właśnie takie produkty.

Ranking chwilówek – grudzień 2014

Polacy chętnie zaciągają chwilówki – już co trzecia pożyczka w kwocie do kilku tysięcy złotych nie pochodzi z banków. Firmy pożyczkowe przyjęły stałą strategię polegającą na udzielaniu pierwszej pożyczki całkiem za darmo. W naszym grudniowym rankingu chwilówek wyróżniliśmy NETCredit. Firma zdecydowała się podwyższyć kwotowy limit pierwszej, darmowej pożyczki (do 1500 zł). Prowadzący intensywną kampanię reklamową Vivus tradycyjnie jest w czołówce stawki. Vivus dodatkowo kusi dotychczasowych klientów premią 30 zł za zachęcenie znajomych do skorzystania z usług firmy. Urzekła nas też uczciwość i skrupulatność ViaSMS. Firma – podając RRSO dla pierwszej, darmowej pożyczki, uwzględnia 1 grosz przelewany przez klienta podczas aktywacji usługi.

Ranking kont osobistych – grudzień 2014

Darmowe konta osobiste to już standard w rynkowej ofercie działających w Polsce banków i odpowiedź tych instytucji na deklarowane otwarcie potrzeby klientów. Ankiety przeprowadzane wśród tych ostatnich nie pozostawiają wątpliwości: przede wszystkim chcemy, aby konto w banku było za darmo; inne korzyści są przez nas mniej pożądane.

Ranking: prąd dla Klientów indywidualnych z taryfą G – jesień 2014

Długie, jesienne wieczory najczęściej spędzamy w domach, dlatego też zużywamy więcej energii elektrycznej, w szczególności, jeśli posiadamy ogrzewanie elektryczne. Jesienią również zmieniamy ubrania na cieplejsze, opony na te o lepszej przyczepności, a nawet i czas – z letniego na zimowy.  Dlaczego więc nie zmienić sprzedawcy prądu na tańszego?