OC – będzie jeszcze drożej?

Już od dłuższego czasu krążą informacje o kolejnych podwyżkach składek na obowiązkowe ubezpieczenie OC dla kierowców. Wielu posiadaczy aut na własnej skórze odczuło skutki tych zmian, niejeden zastanawia się pewnie, czy nie sprzedać auta. A to jeszcze nie koniec podwyżek. Dlaczego składka tak znacząco wzrośnie?

Pakiet medyczny – czy to oszczędność?

Prywatna opieka medyczna to nie tylko ubezpieczenia grupowe, kojarzone z zakładami pracy. Coraz więcej Polaków decyduje się opłacać dla siebie i swoich bliskich pakiety indywidualne.

Pod lupą: ubezpieczenia na życie

Wybór odpowiedniej polisy na życie to jedna z ważniejszych decyzji finansowych. Zawieramy przecież umowę na wiele lat i zobowiązujemy się płacić z własnej woli niemałe  sumy. Warto ten temat dobrze przemyśleć, nie spieszyć się, zastanowić nad własnymi potrzebami i dokonać świadomego wyboru. W przeciwnym razie za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat może się okazać, że pomimo poniesienia wysokich kosztów polisa nie zapewniła ochrony, na którą liczyliśmy.

OC/AC – o to pytacie najczęściej

OC i AC – jak wybrać najlepiej?

Opisując ubezpieczenie OC  moglibyśmy ograniczyć się do krótkiego stwierdzenia: jest obowiązkowe, a zasady jego działania regulowane są ustawą. Jeśli każdy właściciel auta musi je mieć, w czym tkwi różnica? Czy tylko w cenie polisy?

Ubezpieczenie mieszkania – kiedy warto je mieć?

Niemal trzy czwarte polskich mieszkań i domów objęte jest ubezpieczeniem. Polacy chcą uchronić się w ten sposób przed negatywnymi skutkami włamania, pożaru, czy innego zdarzenia losowego. Co ciekawe – coraz częściej wybieramy pakiety z dodatkowym assistance, czy prywatnym OC.

5 przypadków, kiedy ubezpieczenie nie uratuje Cię z opresji

Nawet najlepsze ubezpieczenie nie gwarantuje spokoju kierowcy.  Zwyczajna nieostrożność, niedoczytanie warunków ubezpieczenia albo zaniedbanie wystarczą, by nasz ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania.