Co zawiera ubezpieczenie wycieczki, a co warto sobie dokupić we własnym zakresie?

Dodatkowe ubezpieczenia, w pełni zabezpieczą Twoje wakacje za granicą. Nie warto ryzykować, ale też niepotrzebnie przepłacać za polisę. Sprawdź jakie ubezpieczenie najbardziej opłaca Ci się wykupić.

Wyjazdy z kraju, w okresie letnim lub urlopowym, sprawiają że nie tylko jedziemy na wypoczynek oraz spędzenie miłego czasu, ale i również świadomie podejmujemy ryzyko dotyczące możliwości pogorszenia naszego zdrowia. Jeżeli wcześniej nie byliśmy w danym miejscu, nie wiemy czy nasz organizm jest odpowiednio odporny na znajdujący się tam klimat oraz bakterie. W historii turystyki, zdarzyło się już wiele przypadków pogorszenia stanu zdrowia urlopowicza, po przez otaczający go klimat. Na szczęście od takich sytuacji możemy się ubezpieczyć. Z jakich form ubezpieczenia warto skorzystać podczas wyjazdu urlopowego?

Ubezpieczenie biur podróży – rodzaje.

Biura podróży oferują nam różne formy ubezpieczenia poczynając od tych bardzo potrzebnych, kończąc na wręcz absurdalnie zbędnych. Do najważniejszych należą:

 • ubezpieczenie zdrowotne

  – jego brak powoduję, że w momencie zachorowania i trafienia do zagranicznego szpitala, zostają naliczane ogromne koszty leczenia, które często są horrendalnie wysokie i nieuzasadnione. Nikogo nie interesuję wtedy fakt ,że ty nie masz z czego zapłacić. Jeśli za każdy dzień pobytu w szpitalu, nie zostanie uregulowana należność, leczenie chorego może zostać przerwane. Przed takimi sytuacjami, chroni nas owe ubezpieczenie, które w pełni zwróci koszty przez nas poniesione.

 • ubezpieczenie bagażu

  – w momencie gdy nasza rzecz na lotnisku zostanie skradziona lub zagubiona, dzięki owemu ubezpieczeniu, otrzymamy równowartość poniesionej straty materialnej. Gubiące się bagaże oraz turystyczni złodzieje to codzienność w świecie turystycznych miast. Chwila nieuwagi, może spowodować utratę telefonu, laptopa czy nawet i portfela ze wszystkimi dokumentami.

 • ubezpieczenie od wypadków w sytuacjach sportowych

  – jeżeli wyjeżdżamy na wakacje do innego kraju, po to aby uprawiać określony sport, możemy ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków, związanych właśnie z naszą dyscypliną. Ekstremalne sporty, bardzo często powodują kontuzję oraz urazy. Warto mieć świadomość tego, że w razie nieszczęśliwego przypadku losowego, możemy liczyć na szybką pomoc specjalistów.

 • ubezpieczenie od kosztów leczenia następstw choroby przewlekłej w trakcie podróży

  – wlicza się w nią między innymi rak. Osoby z nowotworem, maja osłabiony obszar immunologiczny, przez co podatne są na wszelkie wirusy oraz choroby w powietrzu.

 • ubezpieczenie umożliwiające zwrot kosztów wypoczynku, w przypadku niezgodności oferty biura podróży z warunkami rzeczywistymi.

Ubezpieczenie biur podróży – koszty

Każda z wyżej wymienionych ofert, posiada różne wersję cenowe. Ramy dotyczące ubezpieczeń są o wiele szersze, dlatego trudno jednoznacznie określić koszt wszystkich interesujących nas propozycji. Ubezpieczalnie sprzedając kilka ubezpieczeń w pakiecie, na pewno obniży cenę finalną, bez żadnych ukrytych kosztów.

Aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń turystycznych, która najpierw dokładnie pozna nasze preferencje, a dopiero później wybierze dla nasz najbardziej optymalne rozwiązania.

Podsumowanie

Ludzie bardzo często lekceważą wykup dodatkowych ubezpieczeń. Uważają iż kompletnie nie jest im to potrzebne, gdyż nigdy nic im się nie stało, a teraz by miało? Były osoby, które również tak uważały, ale jednak zły los postanowił ich doświadczyć. Nie wszystkie historie zakończyły się happy endem. Skąpstwo to czynnik, który ma swoje pozytywne oraz negatywne skutki. Pozytywnym mogą być zaoszczędzone pieniądze, negatywnym nawet i utrata życia spowodowana brakiem interwencji zagranicznych lekarzy, przez brak stosownej polisy pacjenta. Nie oszczędzajmy pieniędzy, kosztem własnego zdrowia, bo je mamy tylko jedno, a pieniądze zawsze można zarobić.