Pakiet medyczny – czy to oszczędność?

, ,

Prywatna opieka medyczna to nie tylko ubezpieczenia grupowe, kojarzone z zakładami pracy. Coraz więcej Polaków decyduje się opłacać dla siebie i swoich bliskich pakiety indywidualne.

Koniec z kolejkami?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zapewniają pacjentom łatwiejszy dostęp do lekarza i wiele udogodnień. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie pakietami dla indywidualnych pacjentów wiodących placówek medycznych. Prywatne pakiety kupujemy nie tylko dla szybszych terminów wizyt. Ankiety wśród pacjentów wykazały, że kolejnymi powodami, przemawiającymi za opłacaniem prywatnej opieki medycznej jest chociażby możliwość załatwienia nurtujących nas kwestii podczas jednej wizyty, wygodniejsze godziny przyjęć, czy zaangażowanie lekarzy.

Pakiet czy ubezpieczenie?

Indywidualne ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje jedno z ubezpieczeń dodatkowych: NNW, KL czy też OC i najczęściej nie obejmuje badań i dostępu do specjalistów. Oczywiście można korzystać z kilku ubezpieczeń dobrowolnych naraz, jednak kupując je pojedynczo narażamy się na dość spore koszty. Dlatego dużo rozsądniejszą opcją są tzw. pakiety medyczne, czyli pakiety odpłatnych świadczeń z zakresu opieki medycznej. Takie rozwiązanie pozwala na objęcie pełną ochroną ubezpieczeniową, czasem nawet z dostępem do specjalistycznych zabiegów. Istotne jest, aby sprawdzić ofertę danej firmy ubezpieczeniowej i dokładnie przyjrzeć się temu, co każdy pakiet zawiera.

Podstawowe pakiety medyczne najczęściej zawierają dostęp do lekarzy specjalistów (w ograniczonej umową liczbie – odpowiedni dobór pakietu zapewni nam opiekę lekarzy specjalistów z dziedzin, na których nam zależy najbardziej), możliwość przeprowadzenia podstawowych badań bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (np. rentgen, morfologia, cytologia) oraz korzystanie z drobnych zabiegów ambulatoryjnych (np. założenie gipsu).

Dodatkowo każda osoba objęta takim pakietem posiada dostęp do prywatnych placówek medycznych danej firmy na terenie całej Polski. W ramach pakietów umówimy się do lekarza online, a wszystkie wyniki i skierowania dostępne będą także dostępne po zalogowaniu w systemie internetowym placówki. Niektóre firmy w ramach pakietu podstawowego oferują także pewną liczbę wizyt domowych oraz rozmaite rabaty (np. na zabiegi rehabilitacyjne czy też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej). Im droższy pakiet, tym posiadamy więcej usług do wykorzystania, w tym np. leczenie stomatologiczne w określonym zakresie, drobne lub skomplikowane zabiegi chirurgiczne czy też dostęp do specjalistycznych badań, takich jak markery nowotworowe czy też tomografia komputerowa.

Przejdź do porównywarki pakietów medycznych»